Angielski Online

Reklama Google


Kalendarium Podkategoria: Kalendarium

 • Polityka na wesoło, memy i satyra polityczna »

  Witam państwa serdecznie i zapraszam na stronę poświęconą rozrywce, a dokładnie humorowi politycznemu. Docinek.com jest stroną na której znaleźć można najlepsze rysunki polityczne z sieci. Oprócz rysunków mamy również najpopularniejsze memy polityczne z kraju jak i ze świata. Polityka to jedynie jedna z wielu kategorii jakie znajdą państwo na stronie. Oprócz popularnych memów mamy również takie jak sztuka, gotowanie czy kalendarium w którym uzupełniamy bazę o ciekawe wydarzenia z historii polski jak i ze świata. Mamy również coś dla fanów historii, stare zdjęcia z II wojny światowej zainteresują nie tylko fanów wojny ale również laików. Po rejestracji użytkownik może dodawać swoje znalezione materiały jak i komentować innych użytkowników.
  Strona cały czas się rozkręca i zyskuje nowych internautów. Zapraszam serdecznie.

  Data dodania: 29 04 2016 · szczegóły wpisu »
 • modele żaglowców sklep »

  Karawela- podanie jednoznacznej definicji tego statku jest bardzo trudnym zadaniem. Po raz pierwszy ten termin pojawił się w statucie króla Portugalii w 1225 roku jako określenie łodzi rybackiej. Później tę nazwę nadano małym statkom handlowym z dwoma masztami i ożaglowaniem łacińskim. Karawela zawdzięcza swą nazwę Krzysztofowi Kolumbowi, który włączył dwa takie statki do swojej pierwszej wyprawy ( w ślad za słońcem - do Indii).Karaka - wysokoburtowy statek handlowy z czterema lub pięcioma pokładami i dwom a kasztelami (jeden znajduje się na rufie okrętu, drugi na dziobie). Jest to statek trójmasztowy, używany we wszystkich krajach Europy. Przeznaczony był do celów handlowych, czasami jednak do celów wojennych.Karaka była największym osiągnięciem szkutnictwa tamtych lat. W tym okresie żagiel w pełni zatriumfował (jako napęd) nad wiosłem.Termin OLINOWANIE obejmuje wszystkie rodzaje lin używanych na żaglowcach do podtrzymania masztów i rei oraz do podnoszenia, opuszczania i trymowania żagli. Dzieli się ono na dwa podstawowe rodzaje: OLINOWANIE STAŁE, obejmujące wszystkie liny służące do podtrzymywania masztów, bukszprytu i rei, oraz OLINOWANIE RUCHOME, odnoszące się do wszelkich lin służących do podnoszenia, opuszczania i trymowania żagli, jak również do podnoszenia i opuszczania rei na żaglowcach rejowych.

  Data dodania: 15 01 2015 · szczegóły wpisu »
 • Niezwykłe legendy - Lech Czech i Rus, Wars i Sawa, Hejnał Mariacki »

  Legendy polskie to wiele opowiadań z różnych rejonów Polski. Aby spisać wszystkie legendy założyliśmy portal PolskaTradycja.pl. Legendy polskie to kompendium wielu niezwykłych baśni i opowiadań.. Legendy opowiadają nam w jaki sposób powstało nasze państwo, z jakiego powodu wybudowano większość polskich miasta. Bardzo popularne zwłaszcza wśród dzieci są legendy krakowskie takie jak: legenda o Smoku Wawelskim czy legenda o Lajkoniku.Dbaj o to aby legendy nigdy nie straciły swojej wartości.

  Data dodania: 07 07 2013 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Kalendarium

Kalendarium - nowa strona:

Adres:
Pozycjonowanie Warszawa